Wyszukiwarka
Logowanie
   PamiÄ™taj mnie
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Analityk: wczesne recenzje Anthem na PC to błąd EA
Premierze gry Anthem, czyli najnowszego dzieÅ‚a studia BioWare, towarzyszyÅ‚y recenzje, które nie do koÅ„ca napawaÅ‚y optymizmem. Dość powiedzieć, że w chwili pisania tej wiadomoÅ›ci Å›rednia ocen przyznanych tej produkcji wynosi wedÅ‚ug serwisu Metacritic 60% (dla wersji na komputery osobiste). Zdaniem Michaela Pachtera – znanego analityka z Wedbush Securities – powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że firma Electronic Arts „popeÅ‚niÅ‚a błąd”, pozwalajÄ…c, by pierwsze recenzje tego tytuÅ‚u powstaÅ‚y na bazie pecetowej wersji gry.

Jak można wyczytać na Å‚amach serwisu CNBC, Pachter twierdzi, że ze wzglÄ™du na możliwość latania i manewrowania postaciÄ… w powietrzu, co jego zdaniem „przypomina jazdÄ™ samochodem”, Anthem „nie jest pecetowÄ… produkcjÄ…”; opracowane przez BioWare sterowanie „nie dziaÅ‚a dobrze na komputerze”, podczas gdy na konsolach sprawdza siÄ™ „bezbłędnie”.

Z tego wzglÄ™du Pachter przewiduje, że Å›rednia not przyznanych konsolowym wersjom bÄ™dzie o dziesięć punktów wyższa od Å›redniej ocen, jakie otrzymaÅ‚a edycja wydana na PC; obecnie jednak serwis Metacritic nie dysponuje wystarczajÄ…cÄ… liczbÄ… recenzji, by przedstawić wynik edycji na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Należy jednak zaznaczyć, że wÅ›ród wymienianych przez krytyków wad gry Anthem sterowanie raczej siÄ™ nie pojawiaÅ‚o; recenzenci zwracali bowiem uwagÄ™ na zupeÅ‚nie inne aspekty tego tytuÅ‚u, jak kiepska warstwa fabularna, „nijakie” zadania oraz fakt, że rozgrywka na dÅ‚uższÄ… metÄ™ staje siÄ™ powtarzalna, a przez to – nudna. Co wiÄ™cej, sterowanie zaliczano raczej do plusów, podobnie jak możliwość latania, dajÄ…cÄ… graczowi namiastkÄ™ „bycia Iron Manem”.

A jak caÅ‚e to zamieszanie odbije siÄ™ na kondycji finansowej Electronic Arts? Pachter twierdzi, że kiepskie oceny Anthema „dobrze” komponujÄ… siÄ™ z kiepskimi wynikami, jakie firma osiÄ…gnęła w ciÄ…gu ostatniego roku, choć z owego trendu wyÅ‚amuje siÄ™ „radzÄ…ce sobie fenomelnalnie” Apex Legends. Zdaniem Guilherme'a Fernandesa z firmy Newzoo natomiast „dla inwestorów nie musi to być powodem do niepokoju”, gdyż ci powinni „mieć na uwadze, że nie każda produkcja bÄ™dzie hitem bijÄ…cym rekordy”. Poza tym, jak przekonuje, muszÄ… oni pamiÄ™tać, że „wiele przchodów EA generujÄ… niezwykle popularne, coroczne iteracje, jak tytuÅ‚y sportowe”, nawet jeÅ›li nie jest to stuprocentowa gwarancja dobrych wyników w przyszÅ‚oÅ›ci.

Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine
Klemens
2019-02-26 17:04:40
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow